čtvrtek, 18. července 2019

Kde nás najdete?

mapa

Čipování zvířat
Označení mikročipem je moderní způsob, jak tvrvale Vaše zvíře identifikovat. V České republice se nejvíce používá u psů.

ctecka_mikrocipu_


Čip je skleněný váleček velikosti rýžového zrnka, který v sobě nese číselný kód - nevyzařuje žádnou energii, informaci o čísle čipu dostaneme až po odrazu signálu z ruční čtečky. Mikročip se zavádí sterilní injekční jehlou pod kůži, jedná se o podobný princip jako je aplikace očkovací látky. V místě vpichu se čip opouzdří a nikam neputuje.

Narozdíl od označování zvířat tetováním (uši, slabiny) je čipování nebolestivé, rychlé, nezaměnitelné a trvalé (u tetování dochází časem ke ztrátě čitelnosti čísla). Hlavním smyslem čipování je zvýšení naděje na nalezení zvířete v případě zaběhnutí nebo odcizení - pokud se zvíře dostane do útulku nebo k policii, podle čísla čipu je majitel rychle dohledán a kontaktován. Před cestou do zahraničí je trvalé označení podmínkou pro vystavení pasu zvířete.

Po zaeurocardevidování čipu (zvířete) na Národním registru majitelů zvířat obdrží majitel plastovou identifikační kartu zvířete a informace o službách registru. Celoživotní evidence v databázi a poskytování informací v případě nalezení zvířete je zdarma.